Podporujeme

Nadační fond Kryštůfek

Posláním nadačního fondu je pomoc dětem, které se ocitnou v péči zdravotnických záchranářů nebo personálu urgentních příjmů nemocnic a také podpora zdravých dětí při mimoškolní výchově ke zdravotnické pomoci. Tato pomoc a podpora je možná na základě peněžních darů různých dárců, jednotlivců anebo i firem, přičemž dary poradců zakladatele a hlavního donora, Kapitolu pojišťovacího a finančního poradenství, a.s., mají zásadní důležitost.

Projekt Kryštůfek záchranář dětem je hlavní aktivitou Nadačního fondu Kryštůfek. Byl odstartován 12. července 2011 z iniciativy společnosti Kapitol pojišťovací a finanční poradenství, a.s. a zástupců Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje. Cílem projektu je potěšit dětské pacienty, kteří se ocitnou v péči záchranářů. Plyšová hračka Kryštůfka, mající podobu malého záchranáře, má v této činnosti klíčovou roli. Pomáhá zraněným a nemocným dětem v sanitních vozech, snižuje jejich úzkost a obavy. Záchranáři hračku dávají zejména dětem, jež stráví na palubě sanitky delší dobu, těm, které jsou vážně nemocné či zraněné, nebo bez doprovodu svých rodičů. Plyšová postavička dítě následně provází i během jeho další léčby v nemocnici. Je to zcela konkrétní pomoc dětem.

Nad akcí „Kryštůfek záchranář dětem“ převzala patronát Asociace Zdravotnických záchranných služeb ČR. Mecenášem projektu je společnost Kapitol, a.s., která jej umožňuje realizovat z finančního hlediska. K projektu se připojila většina krajských záchranných služeb. Každoročně je díky tomuto projektu rozdáno dětem na pět tisíc plyšových Kryštůfků.

V souladu se svým posláním nadační fond spolupracuje a podporuje zainteresované profesionální organizace (Asociaci zdravotnických záchranných služeb ČR, Českou resuscitační radu i jiné organizace), realizuje s nimi jednotlivé dílčí projekty a pořádá anebo spolupořádá průběžně různé propagační a edukační akce. Pořádá také veřejné sbírky.