Aktuálně

Otevření v pořadí již sedmnácté základny ZZS PAK

25. 11. 2019

Dne 21. listopadu 2019 v 10:00 byla slavnostně otevřena nová, v pořadí již sedmnáctá, výjezdová základna Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje. Nová moderní budova ve Starých Čívicích bude zázemím pro posádku rychlé zdravotnické pomoci a posádku sanitního vozu s lékařem, které budou sloužit ve 24hodinovém provozu. Umístění výjezdové základny je strategické zejména s ohledem na zajištění optimálních dojezdových časů.

Součástí vybavení nové výjezdové základny je mimo garážových stání pro čtyři sanitní vozy také denní místnost pro výjezdovou skupinu, odpočinkové místnosti, sklad zdravotnického materiálu, dezinfekční místnost, šatny atd.

nvestorem stavby v hodnotě 19.589.402 Kč bez DPH je Pardubický kraj. Výstavba je financována z prostředků Integrovaného operačního programu Evropské unie, jehož cílem je zvýšení připravenosti k řešení a řízení rizik a katastrof. Zhotovitelem stavby je společnost MARHOLD a.s. Zahájení provozu základny zdravotnické záchranné služby je plánováno na prosinec letošního roku.

I