Aktuálně

Asociace ZZS ČR a Nadační fond Kryštůfek se podíleli na sbírce pro záchranáře v nouzi

20. 05. 2020

Pracovník Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje se dostal do velmi obtížné životní situace poté, co mu zemřela dcera ve věku 38 let, která sama vychovávala své nezletilé děti. Záchranář sám přitom dlouhodobě vyživuje manželku, která ze zdravotních důvodů nepracuje. Nyní se začal starat o tři osiřelá vnoučata, aby nemusela být umístěna do dětského domova nebo péče mimo vlastní rodinu. Samozřejmě mu byla ihned poskytnuta maximálně možná sociální výpomoc z FKSP, ale tato částka nemohla pomoci situaci výrazněji vyřešit.
Zdravotnická záchranná služba Moravskoslezského kraje se proto obrátila na Nadační fond Kryštůfek se žádostí o pomoc při organizaci sbírky pro jejich zaměstnance. Nadační fond ve spolupráci s Asociací ZZS ČR umožnil uspořádání sbírky, protože jednou z činností NFK je správa zajišťovacího fondu pro pracovníky záchranných služeb v nouzi. Záchranáři ZZS Moravskoslezského kraje přispěly dvě stovky lidí a vybraná částka je ve velmi pěkné výši. Nepochybně tak přispěje, alespoň finančně, k zajištění potřeb souvisejících s péčí o děti, kterou si muž zcela nezištně a samozřejmě vzal za svou.
Ředitel ZZS MSK Roman Gřegoř uvedl: „Velmi s vážím práce Nadačního fondu Kryštůfek a jeho aktivit na podporu dětí. Zareagoval ochotně na naši žádost o spolupráci a výsledek sbírky je pro mne opravdu příjemným překvapením. Rád tlumočím veliké díky našeho kolegy všem dárcům a připojuji se k němu. Těší mě vidět, že nejsme lhostejní k trápení lidí kolem nás a dovedeme podat pomocnou ruku, je-li to zapotřebí. Moje poděkování patří také NFK a AZZS za umožnění sbírky.“

Asociace ZZS ČR a Nadační fond Kryštůfek se podíleli na sbírce pro záchranáře v nouzi