Aktuálně

LEMUR 2020: Mluvčí krajské záchranky Prokop Voleník se stal vítězem

15. 06. 2020

Vítězem kategorie Tiskový mluvčí – státní správa byl v rámci 15. ročníku oborové soutěže Lemur – Česká cena za public relations 2020 vyhlášen Prokop Voleník ze Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje, příspěvkové organizace.

„Už nominace v TOP 5 byla pro mě velkým překvapením, samotného vítězství si velmi vážím, ale rozhodně to nepovažuji pouze za svůj úspěch, ale za úspěch celé Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje. Mám kolem sebe skvělé kolegy a lidi, na které se mohu profesně i lidsky spolehnout, pracujeme na skvělých projektech, které mají smysl a snažíme se naši práci přiblížit co nejvíce laické veřejnosti. Chtěl bych zároveň poděkovat všem spolupracovníkům, kolegům i kolegyním za podporu,“ uvedl k vítězství mluvčí krajské záchranky Prokop Voleník.

Na druhém místě se v rámci kategorie Tiskový mluvčí – státní správa umístil Jiří Fröhlich (ČOI) a na třetím místě Jan Rýdl (ŘSD). Slavnostní předávání cen se poprvé konalo online nejen z Centra současného umění DOX+ v Praze a večerem provázel herec a moderátor Mikuláš Křen.

 

O SOUTĚŽI

Soutěž od roku 2006 každoročně vyhlašuje Asociace Public Relations (APRA). Oceňovány jsou PR projekty či jejich části, které nejlépe vycházejí z podnikatelské strategie zadavatele, obsahují kreativní řešení, jsou v souladu s etickými pravidly oboru a mají prokazatelně pozitivní dopad na podnikání a reputaci zadavatele.

Tato profesní soutěž je otevřená všem subjektům působícím v České republice, které poskytují či využívají služby v oblasti public relations, tedy PR agenturám, PR a komunikačním oddělením společností, firmám i institucím, státním orgánům, subjektům z nevládního sektoru či jednotlivcům. 

O KATEGORII TISKOVÝ MLUVČÍ

Kategorii Tiskový mluvčí zařadila Asociace public relations (APRA) v letošním roce do soutěže LEMUR poprvé. Cílem je ocenit profesionály v oboru a inspirovat k práci v oblasti public relations.

Tiskového mluvčího je možné nominovat prostřednictvím formuláře v kategorii tiskový mluvčí státní správy a tiskový mluvčí soukromého sektoru.

PRAVIDLA

Tiskové mluvčí mohou nominovat odborníci z médií a public relations prostřednictvím formuláře, a to do uzávěrky přihlášek do soutěže LEMUR 2020. Nominovat a následné hodnocení bude rozděleno ve dvou kategoriích. Tiskový mluvčí státní správy a tiskový mluvčí soukromého sektoru. Odborná porota složená ze zástupců médií a odborníků na komunikaci a public relations vybere z nominovaných 20 postupujících. V dalším kole porota vybere 5 finalistů. Vítěz soutěže bude vyhlášen na slavnostním večeru LEMUR 2020 11. června 2020 v Centru současného umění DOX+ v Praze.

HODNOCENÍ

Mluvčí roku je oborovým oceněním. Porotci budou hodnotit v první řadě profesionalitu mluvčího. Jeho schopnost předat informace a strategické dovednosti při přípravě a nastavování celého komunikačního rámce. Významnou roli v hodnocení bude hrát i odborná znalost médií a cílových skupin, resp. znalost segmentu, který mluvčí reprezentuje. Za důkaz profesionality tiskového mluvčího je často laicky považována četnost mediálních výstupů, kde je mluvčí citován či zmíněn. V hodnocení odborné poroty soutěže Mluvčí roku je tento ukazatel spíše orientační. O profesionalitě mluvčího svědčí jeho umění komunikace jak vně, tak dovnitř firmy či organizace.

LEMUR 2020: Mluvčí krajské záchranky Prokop Voleník se stal vítězem
LEMUR 2020: Mluvčí krajské záchranky Prokop Voleník se stal vítězem
LEMUR 2020: Mluvčí krajské záchranky Prokop Voleník se stal vítězem