Aktuálně

Cvičení složek IZS ,,Autobus 2021"

29. 10. 2021

V polovině měsíce října se na Červenohorském sedle konalo cvičení složek IZS pod názvem AUTOBUS 2021.

Jednalo se o nácvik mimořádné události s předpokladem většího počtu zraněných osob. Scénář byl následující, dopravní nehoda autobusu u 20 zatáčky na Červenohorském sedle (ze strany od Jeseníku) se 16 cestujícími.

Složky IZS na místě spolupracovaly v návaznosti na sebe, kdy Hasičský záchranný sbor nejprve vyprostil zraněné z trosek autobusu a následně předal Záchranné službě, kdy 1. posádka RLP zastávala triage pacientů pomocí metody START a následně zraněné směřovala do stanu, kde docházelo k potřebné léčbě a stabilizaci zdravotního stavu, retriáži a poté odsun pacientů vhodnými síly a prostředky do nemocnic v okolí. Stanoviště odsunu bylo v neustálém kontaktu se zdravotnickým operačním střediskem. V rámci ztrát 3 osob, které vlivem dopravní nehody v šoku utekly z místa události došlo k aktivaci PČR a Horské služby, která pomocí psovodů po osobách ve členitém terénu pátrala.

Celá akce trvala necelé 2 hodiny a byla úspěšně zvládnutá. Složky IZS cvičí pravidelně několikrát do roka různé situace, které se v terénu mohou reálně stát. Koordinovaný postup se neustále trénuje a vylepšuje dle posledních vydaných guidelines a nařízení. Vzhledem ke covidové situaci došlo k tomuto opětovnému nácviku až po roce a půl, nicméně celá akce se obešla bez jakýkoliv zádrhelů a činnost všech složek klapala jak hodinky.

Děkujeme všem, kteří se na této akci podíleli, zejména pak řidičům v koloně za trpělivost, figurantům za ochotu a skvělé herecké výkony a v neposlední řadě všem našim zaměstnancům za skvělou koordinaci a spolupráci.

Lucie Mikisková, tisková mluvčí ZZS OK

Cvičení složek IZS ,,Autobus 2021
Cvičení složek IZS ,,Autobus 2021
Cvičení složek IZS ,,Autobus 2021
Cvičení složek IZS ,,Autobus 2021
Cvičení složek IZS ,,Autobus 2021
Cvičení složek IZS ,,Autobus 2021