Aktuálně

AZZS ČR poskytla pomoc kolegovi v tíživé životní situaci

20. 02. 2022

Zdravotničtí záchranáři pomáhají těm, kteří pomoc potřebují. Do tíživé životní situace se však někdy mohou dostat i oni sami. Tak jako se to na začátku února přihodilo kolegovi ze Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina.

Honza sedmým rokem pracuje jako zdravotnický záchranář na výjezdové základně ZZS KV v Humpolci. V práci je zodpovědným kolegou a kamarádem, v osobním životě pak skvělým manželem a otcem šesti dětí.

Život vzhůru nohama mu převrátil požár rodinného domu, ke kterému došlo v neděli 6. února 2022. Celá jeho osmičlenná rodina se rázem ocitla bez střechy nad hlavou. Polovina domu zničil požár a druhou polovinu voda. Dům je neobyvatelný a čeká ho dlouhá a nákladná rekonstrukce.

Asociace zdravotnických záchranných služeb ČR velmi rychle zareagovala na podnět Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina a prostřednictvím Nadačního fondu Kryštůfek poskytla Honzovi finanční dar 100 000 Kč. Ten by měl jemu a jeho rodině pomoci zvládnout první nelehké dny. Zároveň probíhají přípravy pro vyhlášení veřejné sbírky pro Honzu, na Sbírkovém účtu Nadačního fondu Kryštůfek, která potrvá od 1. 3. 2022 do 31. 5. 2022.

Nadace záchranářů | Asociace zdravotnických záchranných služeb ČR (azzs.cz)