Aktuálně

AZZS ČR a Nadační fond Kryštůfek organizuje veřejnou sbírku na pomoc kolegovi

01. 03. 2022

Zdravotničtí záchranáři jsou tady proto, aby pomáhali těm, kteří pomoc potřebují. Nepřetržitě, 365 dní v roce, 7 dní v týdnu, 24 hodin denně. Jsou ale chvíle, kdy se i oni sami dostanou do tíživé životní situace a je nutné jim podat záchrannou ruku. Právě do takové situace se počátkem února letošního roku dostal náš kolega, záchranář Honza ze Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina.

Honza pracuje jako zdravotnický záchranář na výjezdové základně v Humpolci od roku 2015. "Je to hodný kluk, k pacientům se chová velice slušně, vlídně a empaticky. V kolektivu je velmi oblíbený, nikdy nezkazí žádnou legraci. Když potřebuje někdo poradit, pokaždé rád nabídne svou pomoc jak v profesním, tak i v soukromém životě," říká Lenka Pospíšilová, vrchní sestra ZZS KV oblasti Pelhřimov.

V práci je Honza zodpovědným kolegou a kamarádem, v osobním životě pak skvělým manželem a otcem šesti dětí. Nešťastná událost, ke které došlo v neděli 6. února 2022, však jemu i celé jeho rodině doslova převrátila život naruby. Po ničivém požáru rodinného domu se všech osm členů domácnosti rázem ocitlo v situaci, kterou si dokáže představit asi jen málokdo z nás. Polovina domu je zničena požárem, druhá polovina vodou. Dům je neobyvatelný a čeká ho dlouhá a nákladná rekonstrukce.

Rozhodli jsme se Honzu postavit zpátky na nohy a pomoci mu překlenout období, které bude nejen psychicky, ale především finančně velmi náročné. Ve spolupráci s Asociací zdravotnických záchranných služeb ČR a Nadačním fondem Kryštůfek je zřízena veřejná sbírka, do které se může zapojit každý z vás, kdo by rád pomohl. Sbírka potrvá od 1.3. do 30. 5. 2022.

Přispět můžete libovolnou částkou na sbírkový účet Nadačního fondu Kryštůfek:

2601650761/2010 Fio banka a.s., platbu identifikujte textem ve zprávě: „ZZS VYSOCINA“

Za pomoc našemu kolegovi Vám všichni moc děkujeme!!!

Petr Janáček, tiskový mluvčí ZZS Kraje Vysočina