Aktuálně

Sparta vzdala hold

27. 01. 2023

Hokejisté pražské Sparty vzdali letos už počtrnácté hold hasičům, záchranářům, policistům a vojákům. Vybraná částka putovala na dobročinné nadace složek.

V neděli 22.ledna a ve středu 25. ledna proběhly zápasy benefičního 14. ročníku dobročinného projektu “Sparta vzdává hold”, kdy se HC Sparta Praha utkala s kluby BK Mladá Boleslav a HC Verva Litvínov v pražské O2 aréně.

Dva výjimečné zápasy sledovala téměř zaplněná O2 arena, kam si našlo cestu i tisíce zástupců složek Integrovaného záchranného systému a Armády ČR. Ti se před kamerami O2 TV Sport zúčastnili i speciálního předzápasového ceremoniálu nejen na ledové ploše O2 areny, kam ve špalíru mezi hasiči, záchranáři, policisty a vojáky nastoupili ve speciálních dresech s reflexními prvky hokejisté Sparty.

Na nedělním a středečním utkání se na ledě během přestávek odehrály i miniturnaje hokejových týmů hasičů, policistů, záchranářů a Armády ČR. Pro návštěvníky byl připraven bohatý program a stejně jako v předchozích ročnících si diváci mohli prohlédnout vozidla všech složek.

Středeční večer završila živá aukce dresů a výstroje Jakuba Kováře. „Finální výtěžek činí 1.569.092 korun. Moc děkujeme všem, kteří se rozhodli přispět na dobrou věc. Ať už prostřednictvím serveru Donio.cz či dražbou v aukcích. Každý rok se nám daří finální částku zvyšovat a bude to naším cílem i pro příští patnáctý ročník,“ prohlásila ve středu večer generální manažerka Sparty Barbora Snopková Haberová. Touto částkou klub přispěje na Nadaci policistů a hasičů, Vojenský fond solidarity a fond Asociace zdravotnických záchranných služeb ČR.

Za zdravotnické záchranné služby se benefiční akce zúčastnili i Mgr. Zdeněk Křivánek DiS., náměstek ředitele sekce NLZP ZZS Hlavního města Prahy a MUDr. Marek Slabý, prezident Asociace zdravotnických záchranných služeb ČR. „Jménem Asociace zdravotnických záchranných služeb ČR bych rád HC Sparta poděkoval, protože pravidelné příspěvky z tohoto projektu se staly základem pro vytvoření fondu pro naše záchranáře, který je spravován AZZS ČR a Nadačním fondem Kryštůfek. Jen v roce 2021 jsme tak prostřednictvím přímých příspěvků a finančních sbírek mohli poskytnout záchranářům v akutní tísni nebo jejich rodinám finanční pomoc o celkové výši přes 2 500 000 korun,“ uvedl k benefici Marek Slabý.

Použité zdroje:

HC Spartahttps://acr.army.cz/, FB ZZS HMP

Sparta vzdala hold
Sparta vzdala hold
Sparta vzdala hold
Sparta vzdala hold
Sparta vzdala hold
Sparta vzdala hold
Sparta vzdala hold
Sparta vzdala hold